Masif Ahşap Mobilya

Hello

Masif Ahşap Nedir?

Masif ahşap; sunta, kontrplak veya fiber levha gibi kimyasal işlemlerden geçmiş ahşap ürünlerinin aksine, ağacın doğal şekilde işlenmesi ile elde edilir. Ağacın tomruktan biçilip kurutma işleminden geçtikten sonra ya da bir kurutma işleminden geçmeden kullanılan doğal halidir. Ağacın yapısı mekanik veya kimyasal işlemlerle bozulmadan doğal olarak muhafaza edilir, herhangi bir kaplama işlemi yapılmaz.

Masif ahşap iyi şekilde ses ve ısı izolasyonu sağlar, yüksek sıcaklıklarda kolay deforme olmaz. Daha çok basit parçaların tutkal veya geçme sistemleriyle birleştirilmesiyle kullanılır. Aside karşı diğer malzemelere göre dayanıklılığı yüksektir, temizliği kolaydır. Bakımı yapıldığı sürece uzun süre doğal görünümü korur, doğru ısı ve nem ortamında kullanılırsa yüzlerce yıl ömrü vardır. Diğer ahşap ürünlerinin aksine tamir edilmesi mümkündür, tamir işlemi kolaydır.

Hello

Masif Ahşap Mobilya

Masif ahşap her türlü mobilya imalatına uygundur. Çeşitli birleştirme metotlarıyla farklı ebatlarda mobilya uygulamaları yapmak mümkündür. Masif ahşap mobilyalar; mdf, sunta veya kontrplak benzeri malzemeden imal edilmiş mobilyaların aksine çizilmelere, lekelere, su hasarlarına karşı yüksek dirence sahiptir ve çok daha uzun ömürlüdür. Masif ahşap üretimi ekolojik olarak da doğaya daha saygılıdır, üretim aşaması tamamen doğaldır. Mdf, sunta gibi malzemelerin üretimi sırasında kullanılan kimyasal ve ağır metaller, yüksek enerji tüketimi ve bu malzemelerin masif ahşaptan daha kısa ömürlü olmaları, masif ahşap mobilyaları daha sürdürülebilir kılar.

Bir ortamda bulunan nesnelerin o mekana etkisi çok büyüktür. Masif ahşaptan imal edilen mobilyalar, bahsedilen işlenmiş malzemelerden imal edilen mobilyalara göre çok daha farklı bir kullanım tecrübesi yaşatırlar. Bulundukları ortama kattıkları doğallık, uzun ömürlü ve sağlam olmasının yanında masif ahşaptan üretilen mobilyalar bulundukları ortamın hava kalitesini de yükseltirler.

Hello

Ürünlerimiz Hakkında

Tüm ürünlerimiz masif ahşaptan el işçiliği ile üretilmektedir ve sipariş verdiğiniz gün ya da ertesi gün üretilmeye başlanır, en geç 15 iş günü içinde hazırlanıp kargoya verilir. Web sitemiz üzerinden veya bizimle iletişime geçerek almak istediğiniz ürünü faklı boyularlarda, renklerde veya vernik uygulamaları ile arzu ettiğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Ürettiğimiz her ürün kullanılan ağacın dokusu sayesinde eşsizdir, size özeldir. Masif ahşap mobilyaları değerli kılan en büyük özelliklerden biri de budur. Masif ahşaptan imal edilmiş bir mobilya satın aldığınızda yüzlerce yıl kullanılabilecek ve özel bir ürün aldığınızı bilirsiniz.

Aklınıza takılanlar için sıkça sorulan sorular sayfamıza göz atabilir, ya da dilerseniz bizimle iletşime geçebilirsiniz.

Blog

Endüstriyel Tasarım Mobilya ve Dekorasyon

Endüstriyel Tasarım Mobilya ve Dekorasyon

Endüstriyel tasarım mobilya ve dekorasyon ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya, tartışılmaya ve popülerleşmeye başlayan bir stildir. Mobilyada önce masif eskitme ahşap ürünlere yönelim başladı, ardından önce “country” tarz mobilya ve günümüzde de endüstriyel tasarım mobilya giderek artan bir popülerleşme sürecine girdi. Aslında ülkemiz için henüz yeni olsa da, endüstriyel tasarım tarzı mobilyalar Amerika'da 1960'larda belirli gereksinimler sonucu kendiliğinden oluşmaya başlamıştır.

Devamı...
Masif Ahşap Mobilyalarda Ortaya Çıkabilecek Çatlak ve Yarıklar

Masif Ahşap Mobilyalarda Ortaya Çıkabilecek Çatlak ve Yarıklar

Ağaçlar hücresel yapılardır. Bitkisel hücresel bazlı yapılar hücre ölümünden sonra hücre içi koful faaliyette olmadığından turgorumu sağlayamaz ve hücre içi hidrostatik basınçları sabit tutamazlar. Hücre zarlarının da fosfolipit yapısı ve porlara sahip olmasından kaynaklı süngerimsi bir yapı oluşur, bu yapı ortamdaki neme göre su çeker hücre zarını gerginleştirir ve makro bazda hacimsel yapının artmasına yol açar. Benzer şekilde nemin düşmesi hücre içi sıvıyı azaltarak hücre zarının büzüşmesine ve makro bazda hacimsel azalmaya yol açar. Hücresel bazdaki bu gelgitlerde ağaçta çatlak yarık ve bükülme benzeri defektler oluşur.

Devamı...